Utrechti võrgustik

Utrechti võrgustik (Utrecht Network UN) on 1987. aastal asutatud 30-liikmeline Euroopa ülikoolide võrgustik, mis on suunatud koostöö arendamisele kõrghariduse rahvusvahelistumise vallas. Võrgustiku alaline sekretariaat asub Bologna Ülikoolis Itaalias. Tartu Ülikool on Utrechti võrgustiku liige alates 2006. aastast.

UN-i liikmesülikoolid arendavad aktiivset koostööd üliõpilaste ja õppejõudude vahetuse, õppekavade rahvusvahelistumise, ühisõppekavade loomise, ühiste suveülikoolide jm vallas. UN-il on toimiv üliõpilasvahetuse programm USA 18 Kesk-Lääne osariikide ülikooli ühendava MAUI (Mid American Universities International) konsortsiumiga. UN-i ja MAUI konsortsiumi ülikoolide vahel toimuva üliõpilasvahetuse raames õpib aastas u 100 üliõpilast. Samuti toimib üliõpilasvahetuse programm Austraalia 6 ülikooli konsortsiumiga (Australia-Europe Network AEN), mille kaudu liigub u 50 vahetusüliõpilast aastas. Koostöö toimub ka Aafrika lõunaosa riikide, Hiina ja Ladina-Ameerika ülikoolidega.

Doktorantuur

Karjäärikonverents „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“

Mariliis Hinnu kaitseb doktoritööd „In Vitro Methods for Studying the Mechanisms of Ribosome-Targeting Antibiotics“

13. mail kell 14.15 kaitseb Mariliis Hinnu oma doktoritööd „In Vitro Methods for Studying the Mechanisms of Ribosome-Targeting Antibiotics“.

Mohammed Abdulhameed Shaif Ali kaitseb doktoritööd „Deep Learning Methods for Cell Microscopy Image Analysis“

21. mail kell 10.15 kaitseb Mohammed Abdulhameed Shaif Ali informaatika erialal doktoritööd „Deep Learning Methods for Cell Microscopy Image Analysis“.